GAMMA RAY : EMPIRE OF THE UNDEAD

Napsal Edward The Iron (») 13. 5. 2014 v kategorii hudba, přečteno: 603×
vyr-5580209369ere-gamma-ray-2014-cd.jpg

Nechybělo moc a album ani nemuselo vyjít, rozhodně ne v podobě, ve které nakonec vyšlo. Ani požár, který zachvátil hamburské Hammer studio ale nedokázal zastavit paprsky pana Hansena. Materiál se podařilo zachránit, práce se dokončila jinde a Empire of The Undead světlo světa spatřila. Titulní song a píseň Master of Cofusion jsme měli možnost slyšet už před /zatím/ poslední Hellish Tour, kdy byly součástí absolutně zbytečného EP, takže jakás takás představa o tom, co nás čeká, by byla, i když...čekat u GAMMA RAY nějaký stylový veletoč může jenom podivín.Samozřejmě se žádný nekoná.
Album otevře rozsáhlá, téměř desetiminutová kompozice Avalon a skoro by se chtělo říct: To nejlepší na začátek! Když s ní GAMMA RAY zahajovali koncert, moc se mi to nezdálo, přece jen jsem toho názoru, že show by měla nastartovat trochu energičtější věc, dokonce si i myslím, že by Avalonu slušel i post albové finálovky, ovšem to je tak asi to jediné, co se tomuhle songu dá vytknout. Tedy ještě lze říct, že začíná být v metalovém světě trochu přeavalováno, ale to je jiná věc. Výborný odpich! Druhá Hellbent laťku rozhodně nesníží. Klasická hansenovská metalová hymna , která v jistou chvíli nemůže nepřipomenout JUDAS PRIEST /Metal Meltdown/, ale na tuhle inspiraci vším možným už jsme si u GAMMA RAY tak nějak zvykli. Je z ní ale cítit duch pravěkých HELLOWEEN a to je právě to, co mě na ní asi nejvíc baví, podobně jako v případě titulky, kterou bych si opravdu dokázal představit i na albu Walls of Jericho, především kvůli Hansenovu lehce hysterickému hlasovému projevu. No, a pokud už jsem zmínil tu inspiraci /chcete-li vykrádání/, pak nemůžu vynechat píseň I Will Return, jejíž předehra mě vyděsila. Fakt jsem se lekl, že poslouchám vadné cédéčko, na které se nějakým nedopatřením dostala March of Time. Ale, co, kdo by se v tom šťoural? Kai má zkrátka svůj styl a své způsoby komponování,které se nemění už třicet let, takže se sem tam něco něčemu podobat musí. :-) A když už jsem trochu jízlivý, tak ještě znectím i ploužák Time For Deliverance, který se spolehlivě zařadí mezi zapomenutelné balady, jakých kapely podobného ražení z nějakého nesmyslného důvodu sekají ročně tuny. Ale na druhou stranu, jsou lidé, kteří tyhle songy k životu potřebují, takže proč jim to brát. V každém případě je Empire of The Undead powermetalovou lahůdkou pro fajnšmekry.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a nula