DYMYTRY : HOMODLAK

Napsal Edward The Iron (») 6. 4. 2014 v kategorii hudba, přečteno: 816×
dymytry14.jpg

Nemám rád kapely v maskách. GWAR jsem ještě nějak pobral, ale SLIPKNOT, neřkuli LORDI už mi přišli tak nějak směšní. Strhávat na sebe pozornost maskami, když už to nejde muzikou, to je možná ten nejlacinější trik, který může kapela použít. Vlastně ne, ještě jinak na to šly dámy z ROCK BITCH, ty na sobě obvykle neměly nic.
DYMYTRY k maskám přidali ještě provokativní názvy alb, sem tam nějaký ten vulgarismus v textech a to by bylo, aby nebylo. Slyšel jsem / a stále ještě slýchávám/, že  jsou jakousi protekční partičkou, kterou tlačí tatínek Urban. Je to nesmysl! Zažil jsem fanoušky, kteří znají texty kapely i pozpátku a vůbec netuší, že v ní hraje syn nějakého Urbana. Ne, protekce určitě ne, výše popsané záležitosti k útoku na fandy bohatě stačí. Tedy na fandy, kteří jsou z větší části mladšího data narození, z mé generace čtyřicátníků moc vyznavačů DYMYTRY neznám. Hudba mě nebere, a texty mi, až na výjímky, přijdou legrační. Jediné, co mě přinutilo zbystřit pozornost bylo angažmá Miloše Meiera, fenomenálního bubeníka, jemuž na desce, po právu patří dominantní postavení. A to je taky tak všechno, proč člověk jako já Homodlaka poslouchá. Vlastně ještě jeden důvod: píseň Arabia II má opravdu vynikající text a kdyby se tento někde podepisoval, dejte mi vědět. Jinak je ale deska takovým mixem, kdy je chvíli slyšet ŠKWOR, chvíli KABÁT, pak zase Landa a sem tam trochu i ten ARAKAIN. A to jak v muzice, tak i v textech, které jsou mnohdy odzbrojující. Třeba hned úvodní óda na hasiče Plameňáci mě hned připomněla dobový seriál o Soptíkovi a chtělo se mi spolu s malým dráčkem křičet: "Já chci být požárníkem!" . Legrace ale končí když nám Protheus sděluje, že Čas nezastavíš, nebo že i oni jsou Ztracená generace, což nejsou a pokud ano, můžou si za to sami. Poměrně pitomá je i silácká titulní píseň, ale to ještě nic proti takové Přichází noc!, která je jakýmsi hudebním ztvárněním neskutečně blbého filmu RRRrrrr. A světe div se, ani tohle pořád ještě není všechno, největší "pecka" přijde na závěr. Eurokozomut je dechovková uchylárna, která hudebně nápadně připomíná Nohavicovu To umí každý debil a textově pro změnu Nohavicovu Europoslanec.
Ne ne, tohle prostě není pro mě. I kdybych se snažil sebevíc, fanoušek DYMYTRY ze mě nebude. Ale nechci to ani nikomu vymlouvat, když se to někomu líbí...proč ne. Koneckonců, na světě jsou lidé, kteří se dívají na Partičku, Tele Tele nebo Kameňák.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Jarda z IP 192.162.96.*** | 11.4.2014 19:30
Dobrý. smile Akorát ve větě: "Třeba hned úvodní óda na hasiče Plameňáci mě hned připomněla..." má bejt mně nebo mi smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtyři a deset